W branży IT nie ma firmy, która byłaby bardziej przyjazna środowisku naturalnemu niż HP. Oto kilka przykładowych działań związanych z recyklingiem oryginalnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek atramentowych i laserowych HP w ramach programu Planet Partners.

 1. HP ułatwia klientom recykling wkładów w ramach programu Planet Partners. Poprzez stronę www.hp.com/recycle firmy mogą zamówić pudełka zbiorcze na wkłady, które chcą poddać recyklingowi. Wymiana kolekcji zużytych wkładów zajmuje zaledwie pięć dni roboczych. W tej samej witrynie konsumenci mogą zamówić opłacone koperty zwrotne i etykiety. Ponieważ wszystkie zwrócone wkłady do drukarek atramentowych i laserowych HP są poddawane recyklingowi w ramach najnowocześniejszych procesów HP, klienci mogą być pewni, że nie trafią na wysypisko.
 2. W 2009 roku łączna masa zwróconych i przetworzonych wkładów osiągnęła 177 000 ton.
 3. W 2009 roku na całym świecie zwrócono i przetworzono ponad 320 milionów wkładów do atramentowych i laserowych drukarek HP. Wkładami tymi można by wypełnić niemal 300 olimpijskich basenów pływackich.
 4. Gdyby zsumować wagę wszystkich wkładów do atramentowych i laserowych drukarek HP, które od 1991 roku zwrócono i przetworzono w ramach programu HP Planet Partners, ważyłyby one tyle, co 4300 boeingów 737(1).
 5. Gdyby ułożyć wzdłuż równika wszystkie wkłady HP LaserJet, które zwrócono i przetworzono w ramach programu HP Planet Partners, okrążyłyby Ziemię 1,21 razy.
 6. Dzięki temu, że HP używa tworzyw sztucznych z recyklingu, na wysypiska nie trafiło 1,3 miliarda plastikowych butelek i 160 milionów wkładów atramentowych HP.
 7. Do dziś firma HP wyprodukowała miliard oryginalnych wkładów atramentowych, które zawierają tworzywa sztuczne odzyskane z plastikowych butelek oraz zużytych wkładów.
 8. Tworzywa wtórne używane we wkładach atramentowych HP obniżają emisję dwutlenku węgla o 22 procent w porównaniu z nowym plastikiem
 9. Wkłady atramentowe HP zawierają nawet 70 proc. przetworzonego plastiku, a wkłady HP LaserJet 25 proc.
 10. Do końca 2010 roku firma HP łącznie poddała recyklingowi 2 miliardy funtów (900 milionów kilogramów) sprzętu IT i materiałów eksploatacyjnych do drukarek.
 11. Wkłady zwrócone za pośrednictwem programu HP Planet Partners w połączeniu z ponownie przetworzonymi tworzywami sztucznymi, na przykład butelkami na wodę, są używane do wytwarzania nowych, oryginalnych wkładów atramentowych HP — co zamyka obieg produkcyjny i pozwala uniknąć niepotrzebnego zapełniania wysypisk plastikiem.
Podziel się na:
 • Print
 • Digg
 • Sphinn
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Flaker
Spodobał Ci się ten wpis ? dodaj oDrukowaniu.pl do kanałów RSS!