Dedykowany dużym, jak i małym firmom HP LaserJet Pro 100 Color MFP M175nw to nowe urządzenie wielofunkcyjne, które mimo skromnych gabarytów zapewnia swoimużytkownikom nie tylko szerokie wsparcie w obszarze szybkiego drukowania, faksowania i skanowania, ale też większą mobilności wydajność firmy.

„HP LaserJet Pro 100 Color MFP M175nw wyposażyliśmy w rewolucyjną technologię HP ePrint, która umożliwiagenerowanie dowolnych dokumentów bezpośrednio z urządzeń mobilnych z dostępem do poczty email, np. smartfonów czy tabletów. Dzięki temu menedżerowie , pracownicy czy kontrahenci mogądostarczać drugiej stronie wydruki dokumentów niezależnie od miejsca czasu. Wystarczy załączyć i potwierdzić jednym przyciskiem wysłanie dokumentu na adres email przyporządkowany do HP LaserJet Pro 100Color MFP M175nw. Niezależnie od tego, czy drukarka będzie np. w Nowym Sączu lub Nowym Jorku, wydruk pojawi się w ciągu chwili” – wyjaśnia Robert Sekuła, Kierownik Grupy Produktów dla Biznesu w Dziale Druku i Przetwarzania Obrazu w HP Polska.

Cały proces drukowania dokumentów z urządzeń mobilnych jest przy tym niezwykle prosty i bezpieczny. W przypadku HP LaserJet Pro 100Color MFP M175nw (jak i innych urządzeń drukujących HP z ePrint) użytkownik nie musi ani instalować sterowników ani włączać komputera. Drukarka musi być tylko podłączona do Internetu. Dzięki temu proces bezprzewodowego drukowania jest automatycznie chroniony najnowszymi filtrami anyspamowymi i programami antywirusowymi. Przez internetowe centrum zarządzania HP ePrint Center każdy użytkownik może tworzyć i zmieniać nie tylko adres email drukarki, ale też listę nadawców, a w razie jakiegokolwiek podejrzenia anulowaćdany wydruk. Na końcu za pośrednictwem swojego urządzenia mobilnego użytkownik otrzymuje komunikat o statusie drukowania.

„Obecnie w Polsce i na świecie dostępnych jest już 3 miliony urządzeń drukujących HP z technologią ePrint. Do końca tego roku ta liczba wzrośnie do 20 milionów, a więc o 670 proc. Tak szybki i ogromny wzrost popytu nie jest jednak przypadkowy” – dodaje Robert Sekuła.

Obecnie aż 33 proc. wszystkich wydruków na świecie generowanych jest z sieci internetowej. To zjawisko staje się coraz bardziej popularne dzięki rosnącemu popytowi na smartfony, których sprzedaż tylko w tym roku, jak szacuje IDC, powinna wzrosnąć o 50 proc. Jednocześniez wewnętrznych analiz HP wynika, że 85 proc. użytkowników smartfonów chce drukować bezpośrednio ze swych urządzeń, traktując wydrukowane dokumenty jako główny nośnik informacji. HP ePrintnie tylko daje taką możliwość, ale też istotnie podnosi wydajność i konkurencyjność firmy. Pracownicy, kontrahenci lub klienci otrzymują wszakże wydruk wtedy, gdy jest on potrzebny, np. w trakcie podróży przedstawiciela handlowego lub pobytu menedżera w odległym o setki kilometrów hotelu.

„Tym sposobem przyszłość stała się rzeczywistością i to dość szybko” – przyznaje Robert Sekuła.

Jeszcze rok temu standardowym rozwiązaniem umożliwiającym druk bezprzewodowy było podłączenie urządzenia drukującego do lokalnej sieci wifi lub Ethernet (taką możliwość, oprócz generowanie wydruków poprzez ePrint daje HP LaserJet Pro 100 Color MFP M175nw). I choć jest to rozwiązanie proste i wygodne (podnosi wszakże wydajność pracowników wewnątrz organizacji), to jednak już dziś przestaje wystarczać. Jak szacuje Forrester Research, w ciągu kilku lat aż 85proc. pracowników na całym świecie będzie pracować zdalnie.

„Owszem, to są tylko szacunki. Zachowania mogą się różnić oddeklaracji, jednak trend jest wyraźny. Coraz więcej pracodawców preferuje podnoszenie swojej konkurencyjności nie poprzez kapitałochłonną rozbudowę struktur w terenie, lecz poprzez większąwydajność pracowników. Dla nich HP LaserJet Pro 100 Color MFPM175nw powinien być solidnym wsparciem i bynajmniej nie tylko dzięki funkcji ePrint” – mówi Robert Sekuła.

Zarówno model LaserJet Pro 100 Color MFP M175nw z funkcją ePrint i wifi, jak i jego okrojona wersja HP LaserJet Pro 100 Color MFP M175a wykorzystują innowacyjną technologię HP Smart Install, która umożliwia błyskawiczne tempo instalacji (do 5 min.) i bez konieczności użycia płyty CD ze sterownikami.

Atutem obu modeli jest także sprawne faksowanie i skanowanie wdużej rozdzielczości oraz szybki druk laserowy. W ciągu jednej minuty urządzenie HP generuje w formacie A4 16 stron w druku czarno-białymi 4 strony w druku kolorowym.

Oba modele wyposażone są jednocześnie w automatyczny podajnikna 35 kartek, obsługują formaty standardowe (m.in. A4, A5, A6, B5)
i niestandardowe (76×127 mm i 216×356 mm) oraz wykorzystują technologię HP Printer Auto-On/Auto-Off i Instant-On, która umożliwia aż trzykrotną redukcję zużycia energii elektrycznej w procesie drukowania, skanowania i faksowania.

Jak to możliwe?
Funkcja Auto-Off automatycznie wyłącza drukarkę w ciągu minuty od zakończenia zadania drukowania. Z kolei Instant-On umożliwia błyskawiczne uruchomienie urządzenia i wygenerowanie czarnego wydruku w zaledwie 15,5 sekundy po wyjściu z trybu uśpienia.

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay
  • Flaker
Spodobał Ci się ten wpis ? dodaj oDrukowaniu.pl do kanałów RSS!